SICAK GELİŞMELER

2014 Mercedes-Benz C Serisi Çarpışma Testleri

25/08/2014
5,058 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

2014 Mercedes-Benz C Serisi çarpışma testleri, EuroNCAP tarafından gerçekleştirildi. Yeni C Serisi bu testlerin sonucunda beklendiği gibi 5 yıldız almayı başardı. Bağımsız değerlendirme kuruluşu EuroNCAP değerlendirmelerini, Mercedes C 220 Avantgarde modeli üzerinde yaptı.


2014 Mercedes-Benz C Serisi çarpışma testleri sonucunda 5 yıldız aldı.

2014 Mercedes-Benz C Serisi çarpışma testleri, testi gerçekleştirilen araçlarda 4 ana kategoride puan sağlıyor. Bu katagoriler; Yetişkin Yolcu Güvenliği, Çocuk Güvenliği, Yaya Güvenliği ve Yardımcı Güvenlik Donanımları.
2014 Mercedes-Benz C Serisi, sürücüsü koruma alanında %92 başarı sağladı.

2014 Mercedes-Benz C Serisi Çarpışma Testleri

2014 Mercedes-Benz C Serisi Çarpışma Testleri


Mercedes-Benz C Serisi, EuroNCAP kuruluşunca yapılan çarpışma testlerinde %92 başarı sağladı. Araç, saate yaklaşık 64 km hızla giderken gerçekleştirilen çarpışma testinde 2014 C Serisi, sürücüye ve ön koltuktaki yolcuya nerdeyse hiç zarar verdirtmiyor. Sadece Sürücünün bacak bölgesinde kabul edilebilir bir darbe oluyor. Yandan direk çarpma testindeyse, öndeki yolcuların gövdelerinde “Marginal” hasar gerçekleşiyor. Bu puan değeri, tam iyi ile kötünün arasında yer alıyor.

Yeni Mercedes-Benz C Serisi, Bağımsız test kuruluşu EuroNCAP'ten 5 yıldız aldı.

Yeni Mercedes-Benz C Serisi, Bağımsız test kuruluşu EuroNCAP’ten 5 yıldız aldı.

Yeni Mercedes-Benz C Serisi, içindeki çocukların güvenliğini sağlamadaysa, EuroNCAP tarafından %84 oranında başarı bulunmuş. Hız sınırlayıcı, ESC, Emniyet kemeri uyarısı ve Acil Durum Fren Sistemiyle Mercedes C Serisi, %70 oranında başarı sağlamış. Yaya güvenliği açısındansa C Serisi, %77 başarılı olarak değerlendirilmiş.

Yeni Mercedes C Serisi’nin Acil Durum Fren Sistemi ve uyarısı EuroNCAP tarafından test edildi.

2014 Yeni Merdedes C Serisinde bulunan Acil Durum Fren Sistemi de, teste tabi tutuldu. EuroNCAP test videosundan da görülebileceği gibi sistem, 50 km/s hızlara kadar güvenilir bir durma vadediyor.

 

 

Daha fazla ayrıntıya, EuroNCAP’in internet sitesinden ulaşabilirsiniz.