SICAK GELİŞMELER

Aston Martin Vulcan

05/05/2015
4,717 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Aston Martin Vulcan, markanın kendi dizayn ve mühendis ekibi tarafından geliştirildi. Arkadan çekişli olan bu spor araba, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Karbon Fiber komponentler bulunan 7 litre hacminde V12 bir motora sahip olan araç, bu motorla yaklaşık 800 beygir güç üretebiliyor. Sahip olduğu bu devasa gücü tekerleklerine yansıttığında, bu terkerlekleri durdurabilmek için karbon seramik frenler kullanılıyor. 6 ileri Xtrac şanzımana sahip olan Aston Martin Vulcan modelinin boş olarak ağırlığı 1.350 Kg olarak ölçülüyor. Aston Martin Vulcan modeli ile ilgili şöyle bir ayrın daha var. Bu süper spor araba sadece 24 adet olarak üretilecek ve 2 milyon 300 bin ABD doları fiyatla satılacak.

Aston Martin Vulcan Fotoğraf Galerisi

Vulcab modeline ait, Aston Martin markasına ait profesyonel çekimler bulunmuyor. Fakat lansmanının gerçekleştirildiği Cenevre Otomobil Fuarında elde ettiğimiz resimleri bile aracı çok iyi tanımamıza yardım edebiliyor.

Bu süper spor araçla ilgili olarak daha fazla bilgi almak isterseniz, Aston Martin’in internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.