SICAK GELİŞMELER

Audi A6 Güvenlik Testi

04/05/2015
5,108 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Audi A6 güvenlik testi, Ameriken IIHS kurumu tarafından gerçekleştirildi. Bu çarpışma ve güvenlik testlerinin sonucunda Yeni Audi A6, 2015 IIHS’in en güvenli arabalar listesinde yer almayı başardı. 2016 A6 önden küçük çarpışma, önden orta derece çarpışma, yandan çarpışma, araç tavan dayanıklılığı çapışma testi, araç koltuk ve kafalık çarpışma testlerinden “Good” derecesi almayı başardı.

Audi A6 Güvenlik Testi IIHS tarafından yapıldı

Audi A6 güvenlik testleri Amerikan IIHS kurumu tarafından gerçekleştirildi. IIHS, diğer bir bağımsız test kuruluşu olan Euro NCAP’e göre daha zorlayıcı testler gerçekleştiriyor. Önden iki tip çarpışma testi gerçekleştiriliyor. Küçük çarpışma testinde aracın far içine alan kısmı saatte 40 mph’lik bir hızla bir engele çarptırılır. Orta derece çarpışma testindeyse, araç neredeyse kaputun yarısına gelecek şekilde bir bariyere çarptırılır. Audi A6 güvenlik testinin bir parçası olan bu çarpışma testlerinden”Good” puanıyla ayrılmayı başarmış.

Audi A6 güvenlik testi

Audi A6 güvenlik testi

Audi A6 üzerinde yapılan güvenlik testleri hakkında daha faza görsel ulaşmak, bu güvenlik testlerinin nasıl yapıldığını ve yapılan bu tetlerin bütün sonuçlarını göremek için IIHS’in internet sitesini inceleyebilirsiniz.