SICAK GELİŞMELER

Cadillac ATS-V Coupe 2015

01/05/2015
3,890 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Cadillac ATS-V Coupe, V serisindeki ilk twin turbocharger’ı taşıyan model olarak markanın tarihinde bir ilki yaşatıyor. 455 beygir güç üreten 6 silindirli Cadillac motoru, 603 Nm Tork değerine ulaşabiliyor. ATS-V Coupe, 0’da 60 mil hıza (yaklaşık 100 Km) 3.9 saniyede çıkabiliyor. ATS-V Coupe bu gücü 6 ileri manuel vitesle ya da direksiyondan da kontrol edilebilen 8 ileri otomatik şanzımanla tekerleklerine aktarıyor. Bu süper spor aracın ulaşabildiği hız 185 mph civarında gerçekliyor.

Cadillac ATS-V Coupe

Cadillac ATS-V Coupe

Cadillac ATS-V Coupe hassas süspansiyon sistemine sahip

Cadillac ATS-V Coupe, Mercedes-Benz S serisinden bildiğimiz magic body control sistemine benzer bir özellik taşıyor. Magnetic Ride Control adı verilen bu süspansiyon sistemi, saniyenin binde biri oranındaki zaman aralığında sensörleri vasıtasıyla yol koşullarını analiz ederek amortisörleri bu koşullara hazırlıyor. Bu sistem en iyi sonucu 60 mph hızında ilerlerken veriyor.

Cadillac ATS-V Coupe Fotoğraf Galerisi

 

ABD pazarının en önemli oyuncuları arasında yer alan ATS-V Coupe modeli için daha ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız markanın inglizce olan internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz.