SICAK GELİŞMELER
Aston Martin Vanquish Zagato 2017 (16 Ağustos 11:44)
Honda Jazz Supermini 2017 (16 Ağustos 09:32)
Dodge Viper ACR 2016 (10 Mayıs 12:31)
Nissan Mayıs Kampanyası (8 Mayıs 16:09)
Kia Mayıs Kampanyası (8 Mayıs 15:18)
Mini John Cooper Works 2016 (8 Mayıs 11:49)

Tesla Evlere Akü Takmanın Peşinde

03/05/2015
2,947 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Tesla, bildiğiniz gibi yeryüzündeki en iddialı elektrikle çalışan spor otomobilleri üreten bir firma. Henüz araçlarının içinde parlamayan retina tabletlerden bulunmasa da, elektirk enerjisinin depolanması açısından en iyiler arasında olduğunu söylesek vicdanızmız sızlamaz. Markanın yeni hedefi, duvarlara asılabilcek ve bu pillerle çalışacak evler inşa etmenin peşinde. Bu yeni teknolojinin adında Tesla Powerwall diyor.

Tesla Powerwall ve Model S

Tesla Powerwall ve Model S

Tesla Powerwall ile mahalleler kurmayı amaçlıyor

Tesal Powerwall, markanın eletrikli araçtan kazanığı tecrübenin daha fazla gündelik hayata uygulanmasına yönelik bir proje. bu iş için Tesla Energy adında yeni bir şirket kurarak 2015’in ilerleyen aylarında bu fikri resmen hayata geçirecek. Elbette Powerwall şehrin eletrik şebekesinden şarj edilmeyecek. Güneş panelleri sayesinde, güneşten eletriğe dönüştürülen enerji bu Tesla’nın yeni nesil lityum iyon bataryasını dolduracak. Hibrit mantığında çalışan sistem, enerjisini güneşten alırken evin enerji ihtiyacını mümkün olduğunca kendisi karşılamaya çalışacak. özellikle güneş enerjisinin tavan yaptığı öğle saatlerinde neredeyse kendi kendine yeten bir sistem sağlayacak.

Tesla Powerwall Teknik Özellikler

Tesla Powerwall Teknik Özellikler

Tesla Energy firmasının bu yıl içinde üretimine başlayacağı Tesla Powerwall hakkında daha fazla ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, markanın global internet sitesini inceleyebilirsiniz.