SICAK GELİŞMELER
Aston Martin Vanquish Zagato 2017 (16 Ağustos 11:44)
Honda Jazz Supermini 2017 (16 Ağustos 09:32)
Dodge Viper ACR 2016 (10 Mayıs 12:31)
Nissan Mayıs Kampanyası (8 Mayıs 16:09)
Kia Mayıs Kampanyası (8 Mayıs 15:18)
Mini John Cooper Works 2016 (8 Mayıs 11:49)

V1 Challenge İzmir’de 16 tane Volkicar aynı anda start aldı

05/11/2012
1,852 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Ülkü Yarış Pisti’nde 16 tane rengarenk Volkicar’ın aynı anda start aldığı V1 Challenge İzmir ayağının 1’incisi yine İzmirli oldu.


Türkiye’den dünyaya yayılan ilk konsept motorsporları organizasyonu V1 Challenge, Tarsus, İzmit ve Aydın yarışlarının ardından İzmir ile devam ediyor. İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde 4 Kasım Pazar günü gerçekleşen V1 Challenge 5’inci ayak mücadelesi, tüm pilotların heyecanla beklediği 16 tane rengarenk Volkicar’ın toplu startıyla çekişmeli ve bol spinli görüntülerine sahne oldu. Son anına kadar tampon tampona geçen mücadelede podyumun ilk 3 basamağını sırasıya; Serencebey sponsorluğunda yarışan Can Tolon, Mann Filter destekli aracıyla Koray Muratoğlu ve Telia Sonera sponsorluğundaki Yağız Avcı paylaştı.

Toplu start yarışın kaderini belirledi
V1 Challenge İzmir ayağının ilk yarışında, birbirinden rekabetçi 1’i kadın toplam 16 pilot, diğer pist yarışlarında olduğu gibi yapılan sıralama turları sonuçlarına göre start aldı. 2’inci yarışta ise ilk yarışın sonuçlarının tersine sıralanan ilk 12 pilot yarışın kaderini belirledi.

İlk yarışta V1 Challenge 5’inci ayak 1’incisi Can Tolon, yarışa misafir olarak katılan abisi Ömer Tolon ile ilk 2 sırayı paylaşırken, Çikolata Sepeti sponsorluğunda yarışan Yiğit Timur 3’üncü sırada yer aldı. Ancak yarışın kuralları gereği 2’inci yarışta ilk yarışın tersine sıralanarak start alınması podyumun da isimlerini belirledi.
Bu sezon yarıştığı tüm V1 Challenge mücadelelerinde 1’inci olan Yağız Avcı bu kez geleneğini bozdu. İlk yarışı 7’inci, 2’inici yarışta ise 3’üncü gelen Avcı, İzmir yarışını da hatasız bitirerek genel klasmanda şampiyonluk şansını devam ettirdi. Yarışın kırılma noktaları ise podyum kovalayan ve ilk yarışı 3’üncü tamamlayan Yiğit Timur’un aracındaki mekanik problem dolayısıyla yarış dışı kalması ve ilk yarışın 1’incisi Ömer Tolon’un spin atması sonucu geri sıralara düşerek sıralamayı değiştirmesi oldu.

Volkan Işık 2 teker şovu hayran bıraktı
Volkicar’ın tasarımı ve üretimini gerçekleştiren ünlü ralli pilotu Volkan Işık, V1 Challenge 5’inci ayak organizasyonunu izlemeye gelen misafirlere heyecanlı dakikalar yaşattı. Özel aracıyla 2 teker üzerinde dakikalarca şov yapan Volkan Işık, izleyenleri kendine hayran bıraktı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bu şovda, isteyen misafirler Volkan Işık’ın sağ koltuğunda bu nefes kesen gösteriye katıma şansı da yakaladı.


Telia Sonera’nın ana sponsoru olduğu V1 Challenge’a, Lassa, Castrol, ISS Catering Services, CMS, Vakkorama ve Power FM ise co-sponsor olarak destek veriyor.