SICAK GELİŞMELER

Yeni Volkswagen Sharan (2016)

19/02/2015
7,082 Okunma

Kerem BURAK • kerem@arabadergisi.com www.arabadergisi.com

Yeni Volkswagen Sharan, markanın Türkiye distribütörü Doğuş Grubu tarafından Türkiye’ye getirilmeyen bir aile arabası modeli. Yollarda genelde elçilik çalışanlarının kullandığı VW Sharan modellerine rastlamak mümkün olsa da, bu aracı kullanan Türkiye vatandaşları parmakla gösterilebilecek kadar azınlıktalar. Türkiye’de bizlerin bihaber olduğumuz bu MPV sınıfı uygun aile arabaları arsında sayılabilecek Yeni Volkswagen Sharan, yeni versiyonuyla görücüye çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Volkswagen Sharan Cenevre’de tanıtılacak

Yeni Volkswagen Sharan 2016 model ailesinin bir üyesi olarak bu yıl 85. Kez düzenlenecek olan Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda ( 2015 International Genava Motor Show) tanıtılacak. Yeni eklenen teknik özellikleriyle, en uygun aile arabaları sınıfında oldukça özellikli bir pozisyona oturan yeni VW Sharan’ın yakıt ekonomisi de, %15 oranında iyileştirilmiş. Yeni Volkswagen Sharan modelinin taşıdığı 2 benzinli TSI motordan birisi 150 PS, diğeriyse 220 PS güç üretebiliyor. Dizel motor taşıyan Yeni Sharan modelleriyse 115 PS, 150 PS, 184 PS olarak 3 farklı güç seçeneğiyle satışa çıkarılacak.

Yeni Volkswagen Sharan 2016

Yeni Volkswagen Sharan 2016

Bütün bu motor seçenekleri, çift kavramalı altı ileri otomatik şanzımanla birleştirilebilecek. Volkswagen’in, “App Connect” sistemiyle Android Auto, Apple Car Play uygulamalarıyla, eğlence sistemine entegre olunmasına izin veren ilk modeli olan Volkswagen MPV Sharan modeli, 2015 yazında Almanya’da satılmaya başlanacak.

Yeni Vokswagen Sharan modeliyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için, Türkiye pazarında satılmamasından dolayı markanın Türkiye web sitesinden faydalanamazsınız. Fakat VW global internet sitesinden ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak web sitesine ulaşabilirsiniz.